Montaż
Montaż zakupionych w naszej firmie domków jest nieskomplikowany i intuicyjny. Jeżeli posiadasz podstawowe umiejętności z zakresu przydomowego majsterkowania, dysponujesz narzędziami takimi jak poziomnica, miarka, piła do drewna bądź wyrzynarka, drabina i wkętarka to bez problemu poradzisz sobie z tym zadaniem. Pamiętaj, że do montażu niezbędna będzie pomoc drugiej osoby.
Jeśli jednak nie czujesz się na siłach lub nie masz czasu i ochoty na poświęcenie całego dnia na samodzielny montaż, to nasza ekipa szybko i profesjonalnie zrobi to za Ciebie.
Przez wiele lat naszej działalności przekonaliśmy się, że podstawowymi zasadami produktywności są uczciwość i otwartość w dostarczaniu informacji klientowi. Poniżej opisaliśmy wszystkie etapy budowy konstrukcji ogrodowych we współpracy z firmą ECO-DOMKI.
1. Przygotowanie podłoża
Podstawową czynnością, którą należy wykonać przed postawieniem domku jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Na technikę, w
jakiej czynność ta będzie wykonana wpływ ma stabilność terenu oraz powierzchnia stawianego domku.
Podłoże można przygotować samemu lub zlecić to naszej ekipie. Koszt przygotowania podłoża zależy od powierzchni wybranego modelu domku.
1.1


– Pierwszym etapem jest zerwanie darni do głębokości około 25 centymetrów. Czynność tę wykonać można ręcznie lub przy pomocy koparki.
– Następnie na wyrównaną powierzchnię należy nanieść
warstwę tłuczniu lub żwiru o frakcji od 31 do 65 milimetrów, rozprowadzić równomiernie i zagęścić za pomocą zagęszczarki.
– Na tak przygotowanym i wypoziomowanym podłożu można
przystąpić do układania bloczków fundamentowych. Układanie i wyrównywanie odbywa się na zaprawie. Maksymalna tolerancja poziomu bloczków 5 mm.
1.2
Drugą opcją jest przygotowania pod domek płyty fundamentowej.
Przygotowanie podłoża w taki sposób jest zalecany przy budowie na glebach bagiennych, na gruntach z blisko położonymi wodami podziemnymi, na glebach problemowych podatnych na falowanie.
Płyta betonowa jest budowana na planowanym i oczyszczonym miejscu. Technologia obejmuje budowę poduszki, instalację szalunku, hydroizolację, zbrojenie i betonowanie. Wewnątrz betonowej podstawy znajdują się sieci inżynieryjne i niezbędna komunikacja.


2. Montaż domku
Na tak przygotowanym podłożu można przystąpić do montażu domku. Jeśli zdecydujesz się na samodzielny montaż, otrzymasz od nas kompletną instrukcję wraz z rysunkami technicznymi, które ułatwią poprawne postawienie domku.
Większość oferowanych przez naszą firmę domków ekipa montażowa stawia w jeden-dwa dni. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że prace mogą się przedłużyć chociażby z powodu pogody, której nie da się przewidzieć ustalając termin montażu z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na czas, w jakim domek zostanie postawiony wpływ mają również opcje wyposażenia dodatkowego, takie jak ocieplenie podłóg, ścian i dachu, który odpowiada za największa utratę i przejmowanie cpeła. Warto zauważyć, że ocieplenie umożliwia nie tylko komforotowe korzystanie z domku w jesienne czy zimowe dni, ale chroni też przed nadmiernym nagrzewaniem w miesiącach ciepłych, kiedy domki są użytowane najczęściej.
2.1
Pierwszą czynnością montażową jest prawidłowe ułożenie legarów na przygotowanym podłożu. Na nich dopiero montowane są elementy ścian, aż do wysokości, w której możliwe będzie osadzenie okien i futryn drzwiowych. Standardowo oferowane są okna drewniane z podwójnymi szybami. W naszej ofercie znajdują się również okna plastikowe. Zgodnie z projektem domku instalowane są pojedyncze lub skrzydłowe drzwi „ślepe", drzwi przeszklone w połowie lub w jednej trzeciej, lewe lub praworęczne. Wszystkie drzwi wejściowe są wyposażone w klamki i zamek z kluczem.
Po zamocowaniu tych elementów ściany stawiane są do pełnej wysokości.

2.2
Ściany domu ogrodowego lub innego budynku są wykonane zgodnie z rysunkami z balików ściennych. Wstępnie drewno jest suszone kamerowo do wilgotności 12% -14%, a następnie przetwarzana na 4-stronnej maszynie. Profilowana deska lub mini belka ma różne grubości.
Nasza firma oferuje następujące grubości ścian: 45 mm i 60 mm wysokości 135-137 mm (Wysokość robocza). Ściany są montowane od dołu do góry ściśle zgodnie z rysunkiem, biorąc pod uwagę otwory pod drzwiami i oknami. Chcemy zauważyć, że otwory pod drzwiami i oknami są obliczane z góry w projekcie i nie będziesz musiał płacić za wycięty materiał, który następnie się wyrzuca.
Po zmontowaniu tak zwanej „studni" montowane są na niej szczyty – trójkątne części, na których montowane są krokwie-belki, na nich z kolei montowany jest dach. Krokwie są instalowane wzdłuż kalenicy i sztywno łączą ze sobą szczyty.







2.3
Na krokwiach montowane są deski dachowe o grubości 20 mm i szerokości od 90 do 140 mm, w zależności od konfiguracji. Deska dachowa, podobnie jak deska ścienna, jest suszona kamerowo i profilowana na 4-stronnej maszynie, ma wilgotność 12% -14%.
Wzdłuż obwodu dachu przybita jest deska wiatrowa, która nadaje wykończony wygląd dachu i częściowo chroni konstrukcję przed opadami deszczu.

2.4
Deska podłogowa jest montowana na legarach. Stosujemy deskę pióro-wpust suszącą o wilgotności 12-14%. Rozmiar deski – grubość od 28 mm albo 35 mm, szerokość od 90 mm do 140 mm. po zakończeniu montażu podłogi na całym obwodzie przybijana jest listwa przypodłogowa.
Kierunek deski podłogowej zależy od liczby pomieszczeń i konstrukcji ogrodowej i pozostaje prawem decyzji producenta.



2.5
Dach na życzenie klienta może zostać pokryty blachodachówką lub gontem.

2.6
Po skończonym montażu drewniana konstrukcja domku zabezpieczana jest odpowiednim impregnatem, lazurem lub olejem do drewna – do ustalenia z klientem.


2.7
W przypadku planów doprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej prosimy o wcześniejszy kontakt, abyśmy mogli dostarczyć specyfikację techniczną dotyczącą rozmieszczenia odpowiednich otworów.